ISO 9001 TSE CE Türkak Gost Logo Banner

Değerli Ziyaretçim,

Firmamız; emekliliğimden sonra 2006 yılı Haziran ayında kuruldu. Makina Mühendisiyim. Mezun olduktan sonra 8 yıl üç ayrı firmada imalat, kalite kontrol ve Ar-Ge bölümlerinde, bundan sonra da 20 yıla yakın Türk Standartları Enstitüsü'nde çalıştım. (Bunun 17 yılı değişik birimlerde yönetici olarak geçti.) Özel sektörü ve kamu sektörünü tanıyorum, empatiyi iyi biliyorum; bu nedenle özel sektörün ne istediğinin, neler beklediğinin farkındayım.

Bilgiyi paylaşmayı hep prensip olarak gördüm, paylaşmaya çalıştım ve paylaştıkça büyüyeceğine gönülden inandım.

Her olumlu şeyin bilgiden ve kaliteden geçtiğine inanıyorum. Her insanın ve her kuruluşun bilgi ve deneyim konusunda eksiklikleri vardır diye düşünüyorum. Her zaman söylediğim söz olan; "Benim dağdaki çobandan öğrenecek bilgi eksikliklerim var" diyorum.


Bugüne kadar 1000'in üzerinde tanıdığım kuruluşlarımızın birçoğunda verimlilik, ergonomi, kalite vb. konularda sıkıntıları olduğuna şahit oldum, ancak günümüzdeki acımasız rekabet nedeniyle bugüne kadar olumsuzluk olan bu durumun ilerisi için, tabii ki bu sıkıntıların düzeltilmesiyle “fırsata” dönüşeceğine de gönülden inanıyorum.

Deneyimli çözüm ortaklarımızla birlikte bildiğimiz her şeyi sizlerle de paylaşmak ve isteklerinize cevap vermek istiyoruz.

Paylaşmak ve tanışmak üzere daha iyi, daha güzel, daha mutlu günlere...

Saygılarımla...
Hasan DOĞANAY
Mak. Müh./ Baş Denetçi / İSG Uzmanı

TSE kalite misyonumuz vizyonumuz MİSYONUMUZ...
DOĞANAY DANIŞMANLIK olarak;
30 yılı aşkın mesleki bilgi ve deneyimlerimizi, müşterimizin bilgi ve deneyimlerini de katarak; ulusal, bölgesel ve uluslararası standartlardan da faydalanarak, müşterilerimize beklentileri doğrultusunda hizmet vererek ''BAĞIMLI MÜŞTERİ'' yapmaktır.

VİZYONUMUZ...
DOĞANAY DANIŞMANLIK olarak;
Ulaştığımız deneyimlerimizi sürekli güncelleyerek, öncelikle Bölgemizde, daha sonra bölgemizden yayılarak tüm ülkemizde, önce müşteri memnuniyeti sonra müşteri bağımlılığı ilkesiyle hizmet vererek faaliyet alanlarında aranılan bir DANIŞMANLIK kuruluşu olmaktır.

NİÇİN DANIŞMANLIK ? – DOĞRU DANIŞMANLIK
Marka, kalite ve belgelendirme konularında çalışma yapabilmeniz için; ya bilgi sahibi olmanız gerekmekte, yada bilgi ve deneyimi olan kuruluşlardan ( Referanslarınıda araştırarak ) danışmanlık hizmeti alarak, daha kestirme ve ekonomik olarak belgelendirme işlemlerinizi elde etmeniz mümkün olacaktır.

Bunları yaparken de kaş yaparken göz çıkarmamaya dikkat etmek gerekir. Bugün danışmanlık hizmeti veren çok sayıda firma mevcuttur, ancak konularında uzmanlaşmış olan doğru adresi bulmak şirketlerin ana düşüncesi olmalıdır. Kurumsal Kalite işte burada da kendini göstermektedir. Firma yetkilisi olarak bizler yanlış adresi bulursak bize maliyeti çok yüksek olabilir yada hizmeti alamama riski doğabilir. Bu nedenle danışmanlık firmalarının yapısına ve referanslarına dikkat etmek gerekir. Yapılacak Danışmanlık faaliyetinin çerçevesini çizen sözleşme yapmanız gerekmektedir.

NEDEN BELGELENDİRME ?
Ürünlerinizi daha kolay satmanın yollarından en önemlisi; teşvikler, ihaleler, ana sanayiler veya nihai müşteri memnuniyetidir. İşte bunun için olmazsa olmazlar TSE , ISO , GOST ,ATEX , CE v.b belgelerdir .Her firma yaptığı hizmet veya imalatına göre bunlardan biri veya birkaçını alarak, ticarette kapıları kırarak değil açarak girmelidir.

CE ( AVRUPAYA UYGUNLUK – YÖNETMELİKLERE UYGUNLUK )
Türkiye’de zorunlu hale gelmiş yaklaşık 25 adet yönetmelik ( Avrupa Direktifleri ) mevcut olup bu yönetmeliklere uygun üretim yapma zorunluluğu söz konusudur. Bu konularla ilgili bilgi sahibi olan kişi ve kuruluş sayısı maalesef azdır. Yönetmeliklere uymamanın cezai ( mali ) yükümlülükleri vardır ve ürettiğiniz ürünlere CE etiketi koymak gerekmektedir. Bu işaret hem yasalara uymanızı sağlayacak hem de Avrupa’ya ve diğer ülkelere gönderdiğinizde ürünlerinizin pasaportu niteliği kazanacaktır.
Doğanay Danışmanlık yıldızlı sayfa altlığı